Recenzia dron BLADE NANO QX FPV 2 BNF

Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je skutočne zaujímavým modelom. Svojou cenou sa jasne radí medzi kvalitnejšie stroje. Je až prekvapivo malých rozmerov a pevnej konštrukcie, čo ho predurčuje pre používanie v interiéri. Pre jeho kompletizáciu je potrebné zakúpiť extra ovládač a headset pre dokonalý zážitok z lietania. Táto výnimočná helikoptéra chytí za srdce každého nadšenca adrenalínových športov. Je malá, vrtká a schopná zložitej akrobacie. Ovládanie v dvoch stupňoch otvára zároveň možnosti tréningu v hraniciach bezpečnosti.

Konštrukcia

Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF je malej vrtkej konštrukcie. Je určený pre užívanie v interiéry. Jeho šikovne skonštruované telo je vhodné pre akrobaciu. Je vyrobený z materiálov odolných voči nárazom a haváriám rozličného druhu. Štvorica vrtúľ je chránená odolnými krytmi. Celkovo možno stroj popísať ako ľahký, odolný a čo sa týka rozmerov až prekvapivo malý.Výška: 110 mm

BLADE NANO QX FPV 2 BNF
Zdroj: dronereview.com

Ovládanie

Dron je kontrolovaný pomocou ovládača, ktorý však nie je súčasťou balenia. Je potrebné samostatne ho k dronu dokúpiť. Blade Nano QX FPV 2 BNF možno ovládať napríklad ovládačom Spektrum DXe či DX5e. Dron umožňuje nastavenie dvoch úrovní ovládania. Prvou úrovňou je začiatočník, kde dron kontroluje vychýlenie pri lete. To znamená že ovládanie vás nepustí do sklonu väčšieho ako 20 stupňov, pričom sú obmedzené aj možnosti akrobacie. Pri vyššej úrovni sa pilotovi otvára mnoho funkcií. Dron sám neobmedzuje let a je schopný zložitých trikov. Celkový dojem bezpečia dopĺňa zabudovaná technológie SAFE (Sensor Assisted Flight Envelope), pomocou ktorej dron sám vyrovnáva letovú hladinu.

Kamera

Blade Nano QX FPV 2 BNF má kameru zabudovanú v dolnej časti. Veľkou šošovkou je možné hýbať v 15 stupňovej odchýlke hore a dolu pre širší záber.  Dron je schopný vytvárať živý prenos v reálnom čase. Tento model nesie unikátnu funkciu. Ovládajúci sa môže pomocou prikúpeného setu posadiť na sedadlo pilota. Headset funguje ako okuliare pomocou kamerového prenosu ponúkajúce neuveriteľne živý zážitok z letu. Okuliare nie sú súčasťou balenia, je potrebné ich zakúpiť. S dronom je kompatibilný napríklad headset FatShark Focal. Možnosť takéhoto prenosu vytvára nový zážitok z letu a umocňuje adrenalínový zážitok.

BLADE NANO QX FPV 2 BNF
Zdroj: tjdmodels.com

Batéria

S plne nabitou batériou dokáže Blade Nano QX FPV 2 BNF lietať okolo 6-8 minút. Balenie obsahuje batériu aj USB kábel pre nabíjanie. Batéria je vcelku výkonná a letový čas postačujúci. Dron je plne nabitý za približne 30 minút.

Dolet

Dolet dronu je vzhľadom na využitie v interiéri absolútne dostačujúci. Stroj bezpečne doletí do vzdialenosti čosi cez 300 metrov. Ovládanie aj živý kamerový prenos je pri takejto vzdialenosti ešte stále stopercentne kvalitný.

BLADE NANO QX FPV 2 BNF
Zdroj: hoelleinshop.com

BLADE NANO QX FPV 2 BNF: Záver

Blade Nano QX FPV 2 BNF ponúka každému pilotovi nový rozmer z lietania s dronom. Vďaka funkcii živého prenosu pomocou výkonnej kamery, so širokým záberom, a kompatibilného okuliarového setu vás dostane priamo na sedadlo pilota. Ovládanie v dvoch stupňoch otvára možnosť pilotovať dron aj menej skúseným užívateľom. Stroj je schopný rýchleho stúpania vďaka štvorici výkonných motorov a rôznorodej akrobacie. Lietanie s dronom je však úplne bezpečné vďaka pevnej konštrukcii a zabudovanej technológii SAFE. Celkovo sa jedná o rýchly tak trochu divoký stroj sľubujúci doposiaľ nepoznaný adrenalínový zážitok. Dron Blade Nano QX FPV 2 BNF patrí k drahším, kvalitnejším modelom na našom trhu. Balenie obsahujúce dron, batériu, náhradné krycie listy motorov a USB nabíjací kábel vás u nás stojí niečo cez 100 €. Pre skompletizovanie je potrebné dokúpiť ešte ovládač a headset. Kompatibilný ovládač sa pohybuje v cene okolo 100 € a headset v cene 300 €. Celková cena je dosť vysoká, no na oplátku ponúka dron nevšedný zážitok z letu.

 

KameraOvládačDosahVýdrž batérie
zabudovaná, polohovateľnáosobitný, nie je súčasťou balenia (Spektrum DXe, DX5e)okolo 300 m6-8 minút letu

NÁJDI NAJLEPŠIU CENU NA INTERNETE


 

BLADE NANO QX FPV 2 BNF

7.7

SPOĽAHLIVOSŤ

7.0/10

VLASTNOSTI A VÝKONNOSŤ

7.5/10

KONŠTRUKCIA

7.5/10

DOBA LETU

7.5/10

RIADIACA VZDIALENOSŤ

9.0/10

Plusy

  • Malý a pohyblivý
  • Prenáša záznam kamery naživo

Mínusy

  • Ďiaľkový ovládač je nutné kúpiť dodatočne

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *