Recenzia dron SYMA X8HG

Dron Syma X8HG prichádza vo veľmi zaujímavom prevedení. Štýlová a zároveň odolná konštrukcia trochu nadpriemerných rozmerov vyvoláva profesionálny dojem. Cenou aj kvalitou tvorí tento dron príjemný prechod medzi profesionálnym a hračkárskym strojom. Skutočný letový potenciál tohto dronu zúročíte omnoho viac v exteriéry, avšak aj použitie v interiéry je teoreticky možné. Dron je však príliš veľký, rýchly a vrtký, čo by mohlo pri jeho využití vo vnútri zapríčiniť škody a havárie. To čo tvorí vo vnútri hrozbu je vonku veľkým plusom. Dron zvláda vcelku úspešne aj horšie poveternostné podmienky a vďaka podsvieteniu ramien dokonca aj lietanie počas noci.

Dron Syma X8HG
Zdroj: solidrop.net

Konštrukcia

Dron Syma X8HG je odolne skonštruovaný. Jeho rozmery zodpovedajú viac exteriéru ako interiéru avšak použitie je možné aj vo vnútri. Vo vzduchu je nad mieru stabilný vďaka najnovšiemu 6-osovému systému. Štvorica motorov je chránená plastovými krytmi. Celý model nesie štýlové LED podsvietenie, ktoré umožňujú aj lietanie počas hmlistých dní, v noci, ale za iných podmienok, ktoré spôsobujú horšiu viditeľnosť. Rozmery dronu sú Výška: 190 mm, Šírka: 500 mm, Dĺžka: 500 mm. Hmotnosť dronu je na svoje rozmery vcelku prijateľná 475 g. Vrtule sú okrytované čím sa zabráni ich náhodnému poškodeniu, okrytovanie vrtúl pomáha aj na ochranu motorov.

 

Ovládanie

Stroj je možné bezpečne ovládať pomocou prepracovaného ovládača, ktorý je súčasťou balenia. Na jeho rozbehnutie budete potrebovať len 4 klasické tužkové baterky AA. Ovládač nesie kvalitný LCD displej a výborne udržuje stabilitu vo vzduchu. Pomocou jedného kliknutia zvláda 360 stupňové otáčky. Dron má ľahko ovládateľný „headless mode“, ktorý zbavuje ovládajúceho starostí so stranami. Stroj dokáže letieť rýchlosťou až 40 km/h do všetkých smerov. Dron Syma X8HG obsahuje barometer. To znamená, že po spustení tejto funkcie je dron pomocou tryskov schopný udržiavať konštantnú výšku. Táto funkcia má obrovskú výhodu pri nahrávaní videa a fotografií v najvyššej možnej kvalite. Jeho let je kontrolovaný len vizuálne. Ovládanie je nastaviteľné do dvoch módov. Obsahuje program určený pre začiatočníkov a pokročilých, čo mu dodáva široké pole uplatnenia u pilotov rôznych skupín. Dron zvláda Headless mode. 

Čo je Headless Mode? Pred vzletom  položíme dron tak, aby jeho predná strana bola ďalej od Vás ako jeho zadná strana, čiže dron bude otočený od vás predkom. Uvediem stručný príklad: chcem aby dron rotoval o 90 stupňov doľava, bez spusteného HEADLESS MODE bude dron SYMA X8HG reagovať na pokyn aby letel dopredu tak, že poletí doľava. Dron, ktorý má funkciu HEADLESS MODE aj v takom prípade na pokyn aby letel dopredu poletí naozaj dopredu a nie doľava, prípadne na pokyn aby letel dozadu poletí dozadu. Režim vznášania  umožní dronu lietať v stabilnej výške bez toho aby bolo nutné kontrolovať v akej výške nad zemou sa nachádza. To vám uľahčí pohyb keďže dron budete riadiť len v 4 osách.

Kamera

Súčasťou dronu je aj full HD kamera. Pomocou nej možno nahrávať video a vytvárať fotografie v prvotriednom rozlíšení. Nahrávanie videa podstatne skvalitňuje aj funkcia barometra vďaka ktorej nie sú snímky roztrasené či rozmazané. Záznam sa ukladá na zabudovanú SD kartu, ktorú možno jednoducho vybrať a ďalej ľubovoľne nakladať s médiami. Balenie obsahuje SD kartu o veľkosti 4GB a príslušenstvo na jej čítanie. Kamera dronu Syma X8HG vytvára videá a fotografie v skutočne veľkej kvalite vďaka čomu prinášajú nový rozmer zábavy z lietania. Doba záznamu je približne 30 minút.

Dron Syma X8HG
Zdroj: rcgroups.com

Batéria

Plne nabitá batéria vydrží na 5-8 minút letu. Doba letu je samozrejme pružná. Batéria je súčasťou balenia spolu s USB káblom na jej nabíjanie. Nabíjanie batérie do stopercentného stavu trvá približne 3 hodiny. Výdrž batérie je vzhľadom na možnosti tohto dronu vcelku postačujúca. Balenie obsahuje batériu: 7.4V 2000mAh LiPo, ktorej doba nabíjania je približne 180 minút. Balenie neobsahuje batérie do ovládača, do ktorého je potrebné dokúpiť 4 AA tužkové batérie.

 

Dolet

Dron Syma X8HG dokáže bezpečne doletieť až do vzdialenosti 70-100 metrov. Vzdialenosť je úmerná tomu, že je potrebné mať s dronom vizuálny kontakt a to z dôvodu jeho bezpečného ovládania. Ovládač obsahuje veľmi kvalitný vysielač pohodlne zvládajúci diaľku. Jednotlivé vlastnosti stroja prakticky vylučujú vážnejšie kolízie. Vďaka širokej vzdialenosti doletu, možnosti akrobacie ako aj vcelku vysokej rýchlosti, ktorú je dron schopný dosiahnuť, prežijete pri jeho pilotovaní divoké a trocha adrenalínové chvíle.

Dron Syma X8HG
Zdroj: rcgroups.com

Cena

Svojou cenou stojí dron Syma X8HG niekde uprostred škály nášho i zahraničného trhu. Cena je presne zodpovedajúca kvalite a možnostiam letu. Vzhľadom na veľmi kvalitnú HD kameru, pevnú odolnú konštrukciu, spoľahlivý ovládač a doplnkové možnosti ako barometer a dvojstupňové nastavenie ovládania je cena tohto stroja absolútne zaslúžená.

–>ZISTI NAJLEPŠIU CENU NA INTERNETE<–

Zhrnutie recenzie Dron Syma X8HG 

Dron Syma X8HG si určite nájde obľubu u užívateľov rôzneho veku aj požiadaviek. Dvojstupňová možnosť ovládania ho robí poloprofesionálnym a zároveň aj vhodným pre mladších pilotov. Celkovo je veľmi dynamický, mocný pričom dosahuje vysokú rýchlosť a kvalitnú akrobaciu. Kamera poskytuje nad mieru dobré výsledky. Celkovo je let s týmto strojom dynamický, štýlový a adrenalínový.  Na našej stránke takisto nájdete recenziu aj na dron SYMA X8W

 

Kamera  OvládačDosah  Výdrž batérie
 HD, fotografie / video osobitný, súčasťou balenia 70-100 metrov 5-8 minút

Zdroj ilustračné foto: rcgroups.com

Syma X8HG

8

SPOĽAHLIVOSŤ

8.0/10

VLASTNOSTI A VÝKONNOSŤ

7.5/10

KONŠTRUKCIA

8.0/10

DOBA LETU

7.5/10

DOSTUPNOSŤ

9.0/10

Plusy

  • Vynikajúca kamera
  • Dobrá cena
  • Kompatibilná s inými kamerami nap. GoPro

Mínusy

  • Krátka doba letu
  • Nemá FPV
Tags:
2 komentáre

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *