Recenzia PARROT AR DRONE 2.0

Dron Parrot AR Drone 2.0 je zaujímavá helikoptéra strednej kvality slúžiaca skôr na využitie vo voľnom čase. Zariadenie nie je určené pre profesionálov, ide skôr o sympatickú hračku predstierajúcu profesionalitu. Je veľmi flexibilný. Vďaka zabudovanej kamere umožňuje vnímať svet z vtáčej perspektívy priamym prenosom na displej.

Parrot AR Drone

Parrot AR Drone 2.0: Konštrukcia

Dron má plastové telo a štyri vrtule po stranách. Stroj je správne vyvážený a celkom kvalitne skonštruovaný, čo mu dodáva vo vzduchu stabilitu a ľahkosť letu. Vďaka svojej konštrukcii, veľkosti i doletu sa dokáže adaptovať na exteriér i interiér.

Parrot AR Drone 2.0: Ovládanie

Helikoptéru je možné ovládať jedine pomocou vášho smartfónu či tabletu. Ovládanie vyvoláva profesionálny dojem, čo posúva simuláciu do vyšších sfér. Pomocou tabletu môžete prehľadne riadiť let do strán ako aj kontrolovať výšku letu. Dron je schopný dokonca malej akrobacie. Hrozbu havárie narazením do predmetov chráni stály kamerový prenos. Celkove by sa stroj dal hodnotiť ako veľmi dobre ovládateľný, bez rizika narazenia či inej havárie.

Parrot AR Drone 2.0: Kamera

Dron ma zabudované dve kamery, ktoré umožňujú spoľahlivo kontrolovať let ako i snímať video či fotografie. Dron nahráva len čistý obraz bez zvuku. Kvalitu médií možno azda najpriliehavejšie prirovnať ku kvalite kamery smartfónov nižšej cenovej skupiny. Rozlíšenie dosahuje hodnotu 720p.Táto možnosť umocňuje dojem geniálne profesionálnej hračky pre dospelých.

Parrot AR Drone 2.0: Batéria

Výdrž batérie neohromí. Plne nabitá batéria vydrží približne na 12 minút čistého letu. Ak ste zanietený akrobat a robíte na oblohe triky, batéria sa vybíja značne rýchlejšie. Po jednej otočke vie úroveň batérie klesnúť až o 30%. Ak túžite po väčšej výdrži odporúčam zvoliť power edition s dvoma záložnými batériami. Pre power edition budete musieť investovať približne o stovku viac.

Parrot AR Drone

Parrot AR Drone 2.0: Dolet

Pripojený na tablet či smartfon má klasický dolet. Pohodlne a bez havárie doletí do diaľky 50 m od ovládajúceho, teda do diaľky kde je schopný prijímať a spracovať signál.

Parrot AR Drone 2.0: Cena

Trh nám ponúka drony rôznej kvality určené na rôzne využitie. Od lacných hračkárskych strojov pohybujúcich sa v cenách okolo 100€ až po profesionálne drony v cene väčšinou presahujúcej 300€. Dron Parrot AR Drone 2.0 sa svojou cenou okolo 200€ nachádza niekde uprostred. To o ňom jasne vypovedá, že ide o polo profesionálnu hračku pre nadšencov.

Parrot AR Drone

Parrot AR Drone 2.0: Hodnotenie

Celkove odporúčam Parrot AR Drone 2.0 pre ľudí túžiacich po profesionálnej zábave. Stroj sa radí medzi hračkárske modeli, avšak určite patrí k tým lepším a vybavenejším z tejto kategórie. Možno dokonca povedať že Parrot AR Drone 2.0 je jeden z najkvalitnejších dronov určených pre laikov. Jeho dobré ovládanie a možnosť kamerového prenosu a nahrávania médií dávajú priestor na simuláciu profesionálnej práce ako mapovanie terénu ale aj milým výškovým záberom krajiny.

Zhrnutie

Kamera: 720

Ovládač: samostatný ovládač s diplayom

Dolet: 50 m

Výdrž batérie: 10 minút

Video

Je lepšie raz vidieť ako tisíckrát počuť. Na záver si pozrite video na ktorom môžete vidieť ako dron Parrot AR Drone 2.0 funguje.

 

Tags:,
One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *