Recenzia Rayline R805

Kvadrokoptéra Rayline R805 Wifi RC je dizajnovo zaujímavým kusom na našom trhu. Je malá, vrtká a zaujímavo podsvietená. Svojou konštrukciou a váhou je vhodná skôr pre interiér ale pri vhodných podmienkach nemá problém ani s exteriérom. Celkovo sa jedná o priemerne vybavený kus, avšak v pomere k cene sú jeho funkcie nad mierou. Ide o kvadrokoptéru z hračkárskej kategórie, ktorá umožňuje inšpiratívne a zábavné trávenie voľných chvíľ.

Rayline R805
Zdroj: ebay.com

Konštrukcia

Štyri motory sú kryté bezpečnostnými prstencami. V zásade ide o ľahký a celkom odolný model. Balenie obsahuje dokonca náhradné kryty na štvoricu motorov. Ramená sú efektne podsvietené, čo dodáva dronu hoci neprofesionálny, no v konečnom dôsledku štýlový vzhľad.

Ovládanie

Dron Rayline R805 Wifi RC sa ovláda pomocou ovládača, ktorý je súčasťou balenia. Stroj dokáže pohodlne lietať do všetkých štyroch smerov. K tomu otvára aj možnosť jednoduchšej predprogramovanej akrobacie a dvojstupňového nastavenia rýchlosti.  Jeho let možno kontrolovať pomocou živého vysielania vo vašom smartfóne. Pre živé vysielanie je potrebné nainštalovať do telefónu príslušnú Rayline aplikáciu. Let môžete sledovať po celý čas a vyhnúť sa tak hroziacej havárií. Ovládanie uľahčuje šesť osí zabezpečujúcich stabilitu Rayline R805 Wifi RC vo vzduchu. Balenie obsahuje aj držiak na smartfón. Zariadenie nesie takzvaný „headless mode“ vďaka ktorému môžete z hlavy vypustiť starosti so stranami. Táto vlastnosť dron predurčuje do nižšej kategórie kvality, no na druhej strane významne zjednodušuje celkové ovládanie.

Rayline R805
Zdroj: photopoint.ee

Kamera

Dron disponuje zabudovanou HD kamerou, vďaka ktorej je schopný vytvárať obrázky strednej kvality. Živé vysielanie letu môžete sledovať vo svojom smartfóne pomocou príslušnej aplikácie. Keďže je signál prenášaný pomocou wi-fi je možné, že pri väčšej vzdialenosti či nepriaznivých podmienkam dôjde k znižovaniu kvality prenosu. Kvalita prenosu zodpovedá cene, no napriek tomu je veľmi potešujúca. Sledovanie letu pomocou kamery je vcelku spoľahlivé, možno pri ňom vnímať svet z fascinujúcej vtáčej perspektívy a to najlepšie okamžite vyfotiť. Média sú ukladá na pamäťovú kartu, ktorá je súčasťou balenia spolu so zariadením na jej čítanie.

Batéria

Balenie s dronom obsahuje dvojicu vymeniteľných batérií. K ním patrí nabíjací USB kábel. Výdrž je vzhľadom ku kategórii, do ktorej dron spadá, až prekvapivo priateľská. S plne nabitou batériou vydrží kvadrokoptéra lietať až desať minút. Celkový čas je samozrejme pružný. Závisí od povahy a náročnosti letu. Opätovné dobytie batérie trvá okolo 90 minút.

Dolet

Dolet, rovnako ako výdrž batérie, celkom príjemne prekvapí. S kvadrokoptérou môžete lietať až v okruhu okolo 100 metrov. Určite sa však odporúča nedosahovať až takú vzdialenosť, hlavne ak na stroj nemáte dobrý výhľad. Wi-fi prenos obrazu je vcelku použiteľný, no nie vždy úplne spoľahlivý. Rayline R805 Wifi RC Kvadrokoptéra je odolne skonštruovaná, no aj v tom prípade je najlepšie vyhýbať sa rizikám zrážky či inej havárie.

 

Zhodnotenie drona Rayline R805

Kvadrokoptéra Rayline R805 Wifi RC je vhodnou voľbou pre spotrebiteľov hľadajúcich nezáväznú a možno trochu okázalú zábavu. Je príjemnou hračkou na spestrenie dlhých chvíľ. Je ľahký a odolný s „headless mode“, čo z neho tvorí stroj absolútne vhodný pre užívateľov bez skúseností, hľadajúcich len zaujímavú hračku. Vo svojej neprofesionálnej kategórii je táto kvadrokoptéra kusom výhodným cenou, vybavením aj kvalitou. Cena Kvadrokoptéry Rayline R805 Wifi RC je vzhľadom k vybaveniu a funkciám skutočne výhodná. V našich obchodoch možno model dostať za niečo okolo 70 eur. Touto cenou sa zaraďuje do kategórie hračkárskych, neprofesionálnych dronov, čo ho však vôbec nevyraďuje. Ide o to, čo skutočne hľadáte. Kvadrokoptéra je lacná a vcelku vybavená hoci spomínané vybavenie nedosahuje stopercentnú kvalitu. Celkovo by sa dalo tvrdiť, že pomer ceny a kvality je výhodný. Ďalšie drony pod 100 Eur nájdete tu

Rayline R805
Zdroj: kotte-zeller.de

 

KameraOvládačDosahVýdrž batérie
HD kameraosobitný100m10 minút letu

 


Dron Rayline R805 kúpite tu


 

Rayline R805

8

SPOĽAHLIVOSŤ

8.0/10

VLASTNOSTI A VÝKONNOSŤ

7.5/10

KONŠTRUKCIA

7.5/10

DOBA LETU

8.5/10

RIADIACA VZDIALENOSŤ

8.5/10

Plusy

  • Dve sady batérií v balené
  • Doba letu
  • Dobrý pomer kvality a ceny

Mínusy

  • Horšia kamera
  • Dobíjanie batérie - 90 minút

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *