Recenzia dron SYMA X8W

Syma je čínska značka, ktorá si veľmi rýchlo získala srdcia všetkých milovníkov diaľkovo ovládaných dronov. Svoju popularitu si zaslúžila predajom cenovo dostupných ale kvalitných RC modelov akým je aj dron Syma X8W. Vďaka trvanlivosti, odolnosti modelov a hlavne bezproblémovou dostupnosťou náhradných súčiastok je momentálne jednou z najpredávanejších značiek na trhu dronov, ktorá je navyše uznávaná aj medzi profesionálnymi používateľmi. Dron Syma X8W môžeme zaradiť do kategórie dronov, ktoré sú vhodné pre stredne pokročilých používateľov. Medzi priameho konkurenta Syma X8W, môžeme zaradiť dron Parrot AR Drone 2.0, recenziu ktorého sme Vám priniesli minule.

SYMA X8W

Drony zo série Syma X8 sú veľké kvadrokoptéry od výrobcu Syma. Táto RC kvadrokoptéra prináša vynikajúcu kombináciu kontroly letu, dizajnu a spája najnovšie technologické novinky  používané v elektromotoroch.

Nami vybraný, model Syma X8W ako prvý prichádza na trh s HD WIFI kamerou, ktorá umožňuje prenos FPV priamo cez telefón a funguje aj na operačných systémoch Andoid a iOS. Vďaka prijateľnej cene je tento dron ideálny pre začiatočníkov ale nepohrdnú ním ani profíci.

SYMA X8W: Základné vlastnosti a opis dronu

Ako prvé, čo si na ňom všimnete je jeho veľkosť. Má celkovú šírku 50 x 50 cm a dĺžka rotorov je 23 cm. Použitie kvalitných materiálov a plastu mu zabezpečujú vysokú stabilitu počas letu a dobre si poradí aj s miernym vetrom.

Práve vďaka jeho veľkosti je možné naň pripojiť aj akčnú GoPro kameru. Je dostupný v troch farbách, oranžová, biela alebo mix čiernej, žltej a červenej.Diaľkový ovládač je zas bielo-červený. Balenie obsahuje aj náhradné vrtule, jediné čo si budete musieť dokúpiť sú 4 tužkové batérie AA do ovládača. Všetky časti sú z veľmi kvalitného a flexibilného materiálu. To napomáha nielen stabilite a vysokej odolnosti prístroja ale zníži aj opotrebovanie časom alebo riziko poškodenia počas letu.

Manuál je síce v angličtine ale je intuitívny a bohatý na technické kresby, vďaka ktorým by ste nemali mať problém s montážou a použitím. Okrem veľmi jednoduchej montáži sme veľmi ocenili aj možnosť manuálne kalibrovať gyroskopy. Stačí zapnúť súčasne ovládač a dron,, a následne ho položiť na rovný povrch. Potom na joysticku potiahnite súčasne obe páčky smerom dolu a po chvíli svetelný signál potvrdí ekvilibráciu.

SYMA X8W: Batéria

Nabíjanie batérie trvá trošku pridlho (200 minút), a jeho autonómia vo vzduch je približne 10 minút. Bez problémov dosiahne výšku 100 metrov a to aj vďaka systému diaľového ovládania so systémom 2,4 GHz anti-rušičky. Funkcia bezhlavého režimu, headlessmode, vás zbaví starostí s orientáciou počas letu a malé svetielka LED dovolia jeho použitie aj v noci.

SYMA X8W: Videokamera Wifi

Pred použitím kamery je potrebné si najskôr nainštalovať App SYMA FPV. Je dostupná celkom zadarmo pre Android a aj pre iOS na Google Play a iTunes. Stačí sa len pripojiť na signál wifi, ktorý je generovaný kamerou a môžete začať „lietať“. Navyše súčasťou vysielačky sú aj držiaky, do ktorých sa dá pripevniť váš smartfón a môžete tak sledovať v priamom prenose vaše zábery z dronu.

Zároveň je možné ovládať videokameru priamo z obrazovky. Umožňuje odfotiť fotografie, alebo spustiť, či zastaviť registráciu videa. Navyše ich ukladá priamo do pamäti vášho telefónu. Rýchlosť prenosu je prekvapivo kvalitná a aj keď zábery nie sú celkom profesionálne, určite postačia všetkým nováčikom v tomto odbore.

SYMA X8W: Kamera

Syma X8W sa ukázal ako veľmi kvalitný dron za prijateľnú cenu. Jeho najväčším plusom je 2 Mpx videokamera 720 p Full HD s Wifi FPV priamym prenos na váš smartfón či tablet.

SYMA X8W

SYMA X8W: Ovládanie

Vďaka vysokej technológii je jeho ovládanie prekvapivo jednoduché a intuitívne. Profesionálne diaľkové ovládanie s dosahom 2,4 GHz povolí let kvadrokoptéra až do výšky/diaľky 100 metrov. Takisto aj prenos Wifi dát cez anténu má rovnaký dosah.

Hneď po prvom zapnutí si všimnete jeho oveľa tichšiu prevádzku, ako je to v prípade konkurencie z rovnakej triedy dronov. Ovládanie je veľmi citlivé a intuitívne, vďaka svojim väčším rozmerom si  vie poradiť aj v prípade veterných podmienok, v ktorých by mali menšie modely dronov problém.

Vďaka pohonu 2000 mAh batérií má Syma X8W naozaj vynikajúci výkon a dosahuje rýchlosť až 40 km/h  .Dokonca vám umožní aj menšie akrobacie ako Flipmode, otočenie vo vzduchu o 360°.

SYMA X8W

Záver

Ak teda hľadáte kvalitu za rozumnú cenu, tak tento dron je pre vás ako stvorený. Inovatívny dizajn, prekvapivo jednoduché ovládanie, extrémna stabilita a odolnosť materiálov sú jeho najväčšie prednosti. Priamy prenos záberov HD videokamery do smartfónov a tabletov vďaka špičkovej technológii Wifi FPV, robia z neho jednotku v kategórii diaľkovo ovládaných dronov.

Kamera: 2 MP HD

Ovládač: Bez displeja s možnosťou pripojiť mobilný telefón

Dosah: 100 m

Výdrž batérie: 10 až 12 minút

V prípade ak sa Vám táto recenzia páčila, nezabudnite sa prihlásiť k odberu na našej FACEBOOK stránke a pridajte sa aj do našej FACEBOOK skupiny.

Na úplny záver ešte video z vinikajúceho youtubového kanála xhelicopter.

One Comment

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *